Charakteristika

Charakteristika projektu

Apartmány Táborisko znamenajú nové byty v Prešove v blízkosti centra mesta. Jedná sa o novostavby v tichej štvrti Hviezdnej ulice, ktorá je charakteristická komorným bývaním. To značí nízko podlažné bytové domy do 4. nadzemného podlažia (3 poschodia). Nové byty, apartmány sú umiestnené v lokalite Táborisko na svahovitom pozemku s výhľadom na východnú časť mesta Prešov.

Apartmány Táborisko predstavujú súbor troch samostatných apartmánových sídiel: Alfa, Beta, Gama. Každé z apartmánových sídiel (bytový dom) je rozmatiné svojou veľkosťou, umiestnením vzhľadom na terén, orientáciou, vonkajšími rozmermi, vonkajším estetickým dizajnom i dispozičným riešením, a preto je jedinečné.

Každé apartmánové sídlo (bytový dom) so svojimi 4 nadzemnými podlažiami obsahuje 8 až 11 apartmánov. V apartmánových sídlach sa nachádza 27 apartmánov (samostatné bytové jednotky) v troch samostatne stojacich apartmánových sídlach (bytové domy). Apartmány Táborisko majú rozlohu od 29,36 m2 (1 - izbový) do 85,76 m2 (3 - izbový). Apartmánové sídlo Alfa pozostáva z 8 apartmánov, apartmánové sídlo Beta disponuje 11 apartmánmi. Apartmánové sídlo Gama sa skladá z 8 apartmánov.

Ku každému bytu je k dispozícii sklad. Všetky byty (okrem prízemného) disponujú balkónom, resp. loggiou. 2 - izbový byt v prízemí je riešený ako bezbariérový s terasou pre možnosť bývania osôb s obmädzenou schopnosťou pohybu.

Parkovanie je zabezpečené priamo medzi domami. Pri každom bytovom dome pri verejnej komunikácii sú vyčlenené a ohraničené priestory na umiestnenie smetných nádob. Okolie bytových domov je upravené s výsadbou okrasnej zelene a s parkovými úpravami a prvkami drobnej architektúry.

Lokalita

Nové byty, apartmány Táborisko sa nachádzajú v tichej štvrti Prešova na Hviezdnej ulici. To znamená blízkosť centra mesta Prešov s využívaním všetkých výhod poskytovaných krajským mestom.

Hviezdna ulica je charakteristická komorným prostredím, ktoré obkolesuje slepá ulica, čím je garantovaná bezpečnosť Vašich detí. Nové byty, apartmány Táborisko a Hviezdna ulica v Prešove je zasadená do zelene, ktorá vytvára spolu s nízkou susednou architektúrou idylické prostredie v blízkosti centra mesta. Vjazd k apartmánom je z asfaltovej cesty.